Galeria Drewutnia


to przestrzeń utworzona i kreowana przez EduArt – Koło Naukowe Studentów Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych na Politechnice Poznańskiej.

Pomysł zrodził się między innymi z chęci stworzenia miejsca wystawienniczego dla młodych twórców, takich jak my.Kamienica, w której mieści się Galeria Drewutnia położona jest w samym centrum Poznania, przy ulicy Ogrodowej 11, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Browaru. To miejsce ma ogromny potencjał, który próbujemy jak najlepiej wykorzystać. Do tej pory udało nam się zorganizować liczne wystawy prac wielu dziedzin artystycznych np. malarstwo, grafika warsztatowa, fotografia czy ceramika. Poza tym staramy się urozmaicić nasz harmonogram wdrażając różnego rodzaju warsztaty. W swoim dorobku mamy warsztaty z decoupage’u; z fotografii otworkowej oraz warsztat pt: „Żywe obrazy” towarzyszący wystawie prac malarskich. Oprócz działań organizowanych wewnętrznie chętnie zapraszamy osoby z zewnątrz i udostępniamy im przestrzeń wystawienniczą. Kontakt nawiązaliśmy z takim organizacjami jak: Festiwal Kultury Komiksowej „Ligatura”, Artenalia, Ak30, Dramat Wolności.
Wierzymy, że Galeria będzie wciąż zapraszać do siebie różnych artystów, dużą uwagę kierując w stronę studentów kształtujących się w kierunku artystycznym, dzięki temu stając się ważnym ośrodkiem kulturalnym na mapie Poznania.


Adres:

Galeria Drewutnia
ul. Ogrodowa 11
61-820 Poznań

www.facebook.com/GaleriaDrewutnia