MONA INNER SPACES / MUSEUM OF THE NEWEST ARTMONA INNER SPACES Muzeum Sztuki Najnowszej to prowadzona przez Fundację Mediations Biennale przestrzeń dedykowana sztuce, której struktura opiera się na działalności wystawienniczej otwartej na współpracę z artystami i kuratorami z Polski i zagranicy (prezentującej dyscypliny sztuki takie jak malarstwo, rysunek, rzeźba, instalacja, sztuka obiektu, fotografia, sztuka wideo, inne media sztuka komputerowa, sztuka dźwięku, performance) oraz na realizacji programu ARTISTS-IN-RESIDENCE.

Istota działalności MONA INNER SPACES nawiązuje do historii galerii If Museum „Inner Spaces” istniejącej przez wiele lat w Poznaniu przy ul. Jackowskiego 5/7. W lipcu 2014 roku w związku z organizacją 4 edycji Mediations Biennale – Fundacja Meditaions Biennale rozpoczęła działalność wystawienniczą w nowym budynku MONA INNER SPACES przy ulicy Gwarnej 7A w centrum Poznania. Inauguracją MONA INNER SPACES było otwarcie w październiku 2014 wystawy artystów z Korei Południowej LATEX IDEOLOGY i międzynarodowej wystawy INDIVIDUAL ATTITUDES w ramach 4. Mediations Biennale pod tytułem WHEN NOWHERE BECOMES HERE.

W ciągu pierwszego roku działalności w MONA INNERS SPACES przy ulicy Gwarnej odbyło się 18 wystaw, w tym wiele dedykowanych poznańskim artystom związanym z Uniwersytetem Artystycznym. Budowanie trwałych, międzypokoleniowych relacji wewnątrz poznańskiego środowiska twórczego, a także próba rekonstrukcji i reaktywacji jego historycznego zaplecza twórczego w kontekście najnowszych, międzynarodowych strategii artystycznych i kuratorskich, realizowana poprzez wystawy, długoterminowe rezydencje i konsekwentne budowanie kolekcji Fundacji Mediations Biennale – stanowi podstawy programowe MONA INNER SPACES.


Adres:

MONA Inner Spaces
Muzeum of the Newest Art
ul. Gwarna 7 / 100
61-702 Poznań