Wernisaż:

czwartek, 15 października 2015
godz. 19:00


Termin:

15 października – 20 listopada 2015


Miejsce:

Rodríguez GalleryGodziny otwarcia galerii:

wt-pt 11-19
sb-12-17


Wystawa:

Otwarcie Rodríguez Gallery

i wernisaż wystawy

Jakuba Jasiukiewicza | Tarcie i grawitacja


Punktem wyjścia wystawy Jakuba Jasiukiewicza są tytułowe tarcie i grawitacja, punktem dojścia zaś, paradoksalnie – ciało.

Artysta dostrzega zarówno analogie jak i różnice pomiędzy znaczeniami pojęć, takimi jak opór, tarcie, przyciąganie, wytrzymałość, wytwarzanie ciepła, które istnieją równolegle w dwóch bardzo odmiennych słownikach – z jednej stron w tym zaczerpniętym z dziedziny fizyki, z drugiej strony w tym używanym do opisania biologicznego ciała, jego relacji i funkcjonowania.
Przyglądając się problemowi ciała z tej oryginalnej perspektywy, artysta zadaje pytania o to, co w tym kontekście znaczy bliskość, dotyk, odpychanie, intymność, deformacja, gdzie są granice naszej wytrzymałości i na ile ciało poddaje się prawom fizyki, a na ile walcząc z nimi, rządzi się swoimi własnymi prawami. Posługując się różnymi mediami i operując charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru, Jasiukiewicz tworzy prace, które krążą wokół tych zagadnień i ujawniając strzępki narracji zapraszają widza do podjęcia podobnych refleksji.


ADRES:

Rodríguez Gallery
ul Wodna 13/4 Poznań
tel. 606 908 087

e-mail: agata@rodriguezgallery.comJakub Jasiukiewicz

Jakub Jasiukiewicz

ARTYSTA

(ur. 1983) uzyskał dyplom w zakresie Intermediów na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) oraz doktorat z zakresu Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obecnie pracuje na stanowisku kierownika katedry Intermediów na macierzystej uczelni.

Od 2005 roku jego prace były pokazywane na ponad 70 wystawach w Polsce i za granicą. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007 i 2009), Akademie Schloss Solitude (2009) i Visegrad Fund (2010), laureatem konkursu Samsung Art Master (2008) oraz członkiem grupy 4!

Mieszka i pracuje w Poznaniu.

więcej…


WYSTAWYpatronat honorowy

Patronat

 

 

Organizatorzy

Partner logistyczny

Partnerzy

Patroni medialni